PortalliForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Mariah Carey kalon Elvis Presleyn

Shko poshtė 
AutoriMesazh
sykaltri
Admin


Numri i postimeve : 48
Join date : 15/02/2008

MesazhTitulli: Mariah Carey kalon Elvis Presleyn   Fri Feb 15, 2008 3:47 pmMariah Carey ėshtė bėrė kėngėtarja e dytė e cila arrin shifrėn e 18 singleve, qė janė radhitur tė parat nė top listėn amerikane, duke mposhtur edhe legjendėn e muzikės Elvis Presleyn, i cili tashmė radhitet nė vendin e tretė. Kėnga e re e kėngėtares, “Touch My Body”, ka arritur tė kryesojė listėn e 100 kėngėve mė tė mira tė Billboard-it, duke u bėrė hiti i 18-tė qė zė vendin e parė, vetėm dy hite mė pak se rekordi qė mbahet nga grupi legjendar ‘Beatles’. Carey, albumi i parė i tė cilės ėshtė edituar 18 vjet mė parė, deri tani kishte ndarė vendin e dytė me Presleyn, i cili kishte arritur qė tė jetė numėr 1 nė top listėn amerikane me 17 hite. “Vėrtet kurrė nuk mund ta vendos veten time nė kategorinė e njerėzve tė cilėt jo vetėm kanė revolucionarizuar muzikės, por po ashtu kanė ndryshuar botėn. Kjo ėshtė njė kohė dhe periudhė tėrėsisht ndryshe... Thjesht, ndjehem e gėzuar dhe mirėnjohėse”, ka thėnė kėngėtarja, e cila aktualisht ėshtė Londėr, nė kuadėr tė turneut evropian. Me hite tė tilla si kėnga e vitit 1993 "Hero" dhe ajo e 1995-ės "Fantasy," Mariah Carey ka arritur tė qėndrojė nė maje tė top listave muzikore, duke u bėrė njė nga artistet qė ka shitur mė sė shumti albume gjatė viteve 90-ta. Pas njė numri albumesh jo edhe aq tė mira, rikthimi i saj ėshtė shėnuar me CD-nė e 2005-ės "The Emancipation of Mimi," i cili pėrmbante 2 hite tė mėdha. Megjithatė, me albumin e saj tė ri "E=MC2," i cili pritet tė dalė nė shitje mė 15 prill, mendohet se Carey ka gjasa tė barazojė rekordin e grupit “Beatles” me 20 singėlla tė shndėrruar nė hite.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kosova.mygoo.org
 
Mariah Carey kalon Elvis Presleyn
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ARTI DHE KULTURA :: V.I.P. News-
Kėrce tek: