PortalliForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 BARCOLETA I KENI 3 FAQE

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
sykaltri
Admin


Numri i postimeve : 48
Join date : 15/02/2008

MesazhTitulli: BARCOLETA I KENI 3 FAQE   Wed Apr 16, 2008 12:50 pm

KoSoWoTo
Me 17 nentore, perdoreni letren, e jo ujin, per me hjek zhyllen, jo vetėm prej dore


Edituar pėr herė tė fundit nga sykaltri nė Wed Apr 16, 2008 1:30 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kosova.mygoo.org
sykaltri
Admin


Numri i postimeve : 48
Join date : 15/02/2008

MesazhTitulli: --------------Barcoleta   Wed Apr 16, 2008 12:51 pm

Asnje i vdekur nga uria, ėshtė suksesi ma i madh i Qeverise ne planin ekonomik. I ka kap frka, qe kena shum te varfer, po pasanika kena edhe mė pak.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kosova.mygoo.org
sykaltri
Admin


Numri i postimeve : 48
Join date : 15/02/2008

MesazhTitulli: --------------Barcoleta   Wed Apr 16, 2008 12:52 pm


Para rafsh 50 vjete, Ruset, per here te pare e lansuan n`gjithėsi satelitin e pare (Sputnik), Amerikanet e kane shansen me e "lansu" nji tjeter satelit (Kosova), me 2 milion astronaut te humbur ne gjithėsi. Ne foto: Joachim Rucker, momentalisht astronauti i pare i anijes, cila lundron qe 8 vjet dhe pas 10 Dhjetorit 2007 do provonte te ateron ne toke.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kosova.mygoo.org
sykaltri
Admin


Numri i postimeve : 48
Join date : 15/02/2008

MesazhTitulli: --------------Barcoleta   Wed Apr 16, 2008 12:52 pm

Me Kosoven "C" thithja e duhanit do te jet si terapi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kosova.mygoo.org
sykaltri
Admin


Numri i postimeve : 48
Join date : 15/02/2008

MesazhTitulli: --------------Barcoleta   Wed Apr 16, 2008 12:53 pm

Me pas Kosova artist, ata kishin mujt me bo senzibilizimin e artisteve boteror per qeshtjen e Kosoves.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kosova.mygoo.org
sykaltri
Admin


Numri i postimeve : 48
Join date : 15/02/2008

MesazhTitulli: --------------Barcoleta   Wed Apr 16, 2008 12:53 pm

Shum vite mu kane dashte, me kuptu, qe nuk jam per pune ne arsim. Po pse nuk e ndrojshe - po e kshillon dosti? Ka qen e pamundur, se ne at kohe isha Minister i Arsimit.
Studenti po e sheh nji femen me trup te hatashem ne nji diskotek te Prishtines dhe po lyp menyre me ju afru: Tung, une jam piktor, a kishe pranu me m`pozirat? Po more, nese mi jep 100 euro - po ja kthen tipka! Studenti menxi po i gjen paret per ket llux, po ne seansen e dyte, nuk po mundet me duru, dhe po e pyet: Kisha pas qejf me ju pikturu gjysem cullak! Po more, nese mi jep 150 euro - po ja kthen tipka! Tipi po ju merr hua dostave dhe ne seansen tjeter po ja pranon tipkes, qe kish pas qejf me e pikturu totalisht cullak. Po more, nese mi jep 200 euro - po ja kthen tipka! Studenti po i shet krejt librat, bonat e menzes, patikat, po i bon diqysh paret, por tu e pa krejt zhveshur tipken, nuk po mundet pa ja pranu, qe kish pas qejf me flejt me to. Sa m`kish kushtu qajo knaqesi - po e pyet tipi? Po si krejt tjereve, 50 euro - po ja kthen tipka!
Po e lendon komen Ismet Beqiri dhe po shkon te ortopedi. Pasi qe e ka bo rentgenin, ortopedi po e kqyr inqizimin: Oshte e thyne, duhet me ta qit gipsin! Ēka, gips? Une krejt korzen po e shtroj me granit e ti ne komen teme po do me e qit gipsin a?
Pse n`Prishtine nuk po ka uj, e po ka kanalizim!
Dita e pare ne shkolle dhe mesuesja po i pyet nxansat, si i kane kalu pushimet verore: Unė jam knaqe, ka qen super...uper...per...er - po qelet nji nxanse! E ku ke qen, po pyet mesuesja? N`Gadimlje...adimlje...dimlje...imlje...mlje...Sigurisht ke shku shpesh ne shpell - po pyet mesuesja? Gjdo dite...ite...te, po si ja qelluat...elluat...lluat...uat...at...
Tipi po vjen naten te shpija me nje dele ne duar dhe po hin ne dhomen e fjetjes te gruja: Qekjo oshte qajo lopa, me cilen une po qoj dashni, kur ti nuk po do. Buri jem, nese nuk e ke vrejt, ajo nuk oshte lope, po dele - po fol gruja! Nuk fola me ty - ja kthej buri!
Tipka me nji butik: A kisha mujt me provu qat fiston n`vitrin? M`falni, po te na fistonat provohen n`kabin - ja kthej shitsi!
Pacijenti po i telefonon doktorit n`ora 2 t`mengjesit: M`falni doktor se puna oshte qashtu, ishalla nuk ju kam bezdis - po kerkon falje pacijenti. Jo more, edhe ashtu pata mu qu, se m`boni telefoni.
Me ket zemer, ti ki me jetu 70 vjet, mos baj gajle - po i thot doktori pacijentit! Doktor, po une i kam 70 vjet! A t`thash!
Para gares n`biciklizem, garuesit ja bojne antidoping testin. Po e pyet Kryetari i Federates, biciklistin: A ke marr naj preparat per forcim? Kurgjo hiq, vetem dy luge mjalt gjdo mengjes! Po qysh u gjet gjeth ajo sasi e amfitamines te ti ne urin? Ēka po ta di une, mos kan prek bletat najsen neper barnatore!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kosova.mygoo.org
sykaltri
Admin


Numri i postimeve : 48
Join date : 15/02/2008

MesazhTitulli: --------------Barcoleta   Wed Apr 16, 2008 12:54 pm

Jane ka na shtyjin 4 muaj. Ēka bojme, nese nuk dhez as me t`shtyne.
Ne foto, Veton Surroi pas 10 vite, kur Albin Kurti bohet kryesuesi i Grupit Unitetit ne bisedime per pavaresine e nje pjese te Kosoves.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kosova.mygoo.org
sykaltri
Admin


Numri i postimeve : 48
Join date : 15/02/2008

MesazhTitulli: --------------Barcoleta   Wed Apr 16, 2008 12:55 pm

Krejt po flasin per korupsion, kurkush nuk po i tregon ēmimet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kosova.mygoo.org
sykaltri
Admin


Numri i postimeve : 48
Join date : 15/02/2008

MesazhTitulli: --------------Barcoleta   Wed Apr 16, 2008 12:56 pm

Ēka mendoni per sterilizimin e qenve endacak ne rruget e Prishtines - po e pyet gazetarja nje kalimtar rasti? Super valla, fantazi, moti oshte dashte me ju nxjer krejt dhomt qenve. Gazetarja po mundohet me ja spjegu, qe sterilizimi nuk e kupton hekjen e dhomve te qenve....Ooo e di qika mire, por qeni mu nuk o ka do me m`qi, po do me m`kafshu - ja spjegoj kalimtari!
Po shtrihen buri dhe gruja naten n`shtrat dhe pas dy minutave, buri po e prek grun neper krahe. Ajo po ja nise: O zemer, ēka po m`pelqen! Buri po vazhdon me prekje dhe po shkon ka barku. Gruja: O loqk, sonte je i mrekullushem, vetem vazhdo keshtu! Buri po vazhdon me prekje, dhe tash po prek neper kemb. Gruja ne trans, kur buri pernjihere po ndalet. Ē`a u bo, pse u ndale zemeeer? Buri: E gjeta telepilotin (digitronin) e televizionit!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kosova.mygoo.org
sykaltri
Admin


Numri i postimeve : 48
Join date : 15/02/2008

MesazhTitulli: --------------Barcoleta   Wed Apr 16, 2008 12:56 pm

Putin, hajt lena pash nanen, vetem ta shohim, qysh ėshtė me qen i pavarur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kosova.mygoo.org
sykaltri
Admin


Numri i postimeve : 48
Join date : 15/02/2008

MesazhTitulli: --------------Barcoleta   Wed Apr 16, 2008 12:58 pm
Kosovaret ne deti te Shqipris kane nis edhe me fitu. Diarea, sallmonela.....Ne Shqipri nuk ka rrym dhe uj, por ka berllog, per me u adoptu ma lete, turistat Kosovar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kosova.mygoo.org
sykaltri
Admin


Numri i postimeve : 48
Join date : 15/02/2008

MesazhTitulli: --------------Barcoleta   Wed Apr 16, 2008 12:59 pm

Ministrat po dijin ēka po dojnė: pumpa, fabrika, toka, hotele, ndertesa...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kosova.mygoo.org
sykaltri
Admin


Numri i postimeve : 48
Join date : 15/02/2008

MesazhTitulli: --------------Barcoleta   Wed Apr 16, 2008 12:59 pm

Kosova ėshtė si njė lule n`saksi, me shumė pak tokė. Ma mire me e shite token, se me e punu.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kosova.mygoo.org
sykaltri
Admin


Numri i postimeve : 48
Join date : 15/02/2008

MesazhTitulli: Re: BARCOLETA I KENI 3 FAQE   Wed Apr 16, 2008 1:00 pm

Qeveria nuk mundet me e ngi ket popull. Nuk jan ata kuzhiniera, por ministra. Dreka e ARGETES.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kosova.mygoo.org
sykaltri
Admin


Numri i postimeve : 48
Join date : 15/02/2008

MesazhTitulli: Re: BARCOLETA I KENI 3 FAQE   Wed Apr 16, 2008 1:01 pm

Gezimi i "Grupit Unitetit", pasi qe ju ka vazhdu kontrata deri meeee......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kosova.mygoo.org
sykaltri
Admin


Numri i postimeve : 48
Join date : 15/02/2008

MesazhTitulli: Re: BARCOLETA I KENI 3 FAQE   Wed Apr 16, 2008 1:03 pm

Sot oshte privilegj, ne Kosove, me te thon Stalinist. Ai ka vra ma shum Rus se Hitleri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kosova.mygoo.org
sykaltri
Admin


Numri i postimeve : 48
Join date : 15/02/2008

MesazhTitulli: Re: BARCOLETA I KENI 3 FAQE   Wed Apr 16, 2008 1:03 pm

500 vjet kan jetu pa Kosoven e tash kishe nuk po munden pa to.
Kur te kaloni ne semafora ne te kuqen, denimi i policise ju bien si lloto.
Sa here e degjoj himnin une qohna - dhe shkoj.
Lypsa, merreni pushtetin, jeni bo shumic!
Mos i jepni lypsave kurgjo, ata nuk paguajn tatim.
Evrop, qeli kufite, se nuk jena shume.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kosova.mygoo.org
sykaltri
Admin


Numri i postimeve : 48
Join date : 15/02/2008

MesazhTitulli: Re: BARCOLETA I KENI 3 FAQE   Wed Apr 16, 2008 1:03 pm

A e qelim nji fakulltet e leshojim diploma? Qysh me i leshu, kur na nuk kena diploma? Po as ata qe regjistrohen nuk i kanė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kosova.mygoo.org
sykaltri
Admin


Numri i postimeve : 48
Join date : 15/02/2008

MesazhTitulli: Re: BARCOLETA I KENI 3 FAQE   Wed Apr 16, 2008 1:07 pm


Pasi qe jena shtet i varfėr dhe nuk kena pare per pranimin tone ne UN, pavarėsin mundemi me e pagu me nji pjes te teritorit. Ne rentgen po shihet qe ka plasaritje, CT-ja mundet me e verifiku mė mirė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kosova.mygoo.org
sykaltri
Admin


Numri i postimeve : 48
Join date : 15/02/2008

MesazhTitulli: Re: BARCOLETA I KENI 3 FAQE   Wed Apr 16, 2008 1:08 pm

Pse masturbimi e ka vleren mė te madhe se sexi? Se ėshtė punė dore!
Ishalla Bushi nuk e thot ato, ēka mendojne shumica e politikanave t`Kosoves: M`ha ka*i per shiptar!
Tipit, tu ushtru bodybuilding, po i afrohet pllavushja dhe po e vet: Tung zemer, ēka do me bo sonte? Shpinen dhe komt - pergjigjet tipi.
Njeriu ish ma i dobet bash aty, ku po e rroke plumi.
Ai ka bo bum, kur ka ra n`mina.
Vendi i pare, ku do ta qel ambasaden Qeveria e Kosoves , do te jetė Mitrovica veriore.
Banesa ime e ka izolimin - por ne shitore.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kosova.mygoo.org
sykaltri
Admin


Numri i postimeve : 48
Join date : 15/02/2008

MesazhTitulli: Re: BARCOLETA I KENI 3 FAQE   Wed Apr 16, 2008 1:08 pm

Nuk preferohet portieri me syza, pėr me mbrojt ne lojen finale, plus me penalla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kosova.mygoo.org
sykaltri
Admin


Numri i postimeve : 48
Join date : 15/02/2008

MesazhTitulli: Re: BARCOLETA I KENI 3 FAQE   Wed Apr 16, 2008 1:09 pm

Burri mendushem, tu e kqyr gruan, po e vet: Gru, a jam une ma i fort se ti? Po - shpejt po ja kthen gruja. Gru, a kisha mujt une qetash, me u qu e me te hyp shkelma e me te bo llom - po vet burri? Po - perseri po pergjigjet gruja. Gru, a muj me te rah une ty me nji dore - po insiston burri? Po more - pak si tu u qudit gruja. E ē`a ka*in po tutna unė prej teje - si vet me veti pyeti burri?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kosova.mygoo.org
sykaltri
Admin


Numri i postimeve : 48
Join date : 15/02/2008

MesazhTitulli: Re: BARCOLETA I KENI 3 FAQE   Wed Apr 16, 2008 1:09 pm

Protesta ka qen e sukseshme, edhe qe nuk ka pas njerez.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kosova.mygoo.org
sykaltri
Admin


Numri i postimeve : 48
Join date : 15/02/2008

MesazhTitulli: Re: BARCOLETA I KENI 3 FAQE   Wed Apr 16, 2008 1:09 pm

N`parti t`shahut i dihet vendi i kalit, ne parti politike kurre.
Une jam, zoti i shtepis. Gruaja vendosi.
Po na i hapin perspektivat. Po i shkatrojne te gjitha reth neve.
Kur deshta me pastru para nderteses, policia ma murr pushken.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kosova.mygoo.org
sykaltri
Admin


Numri i postimeve : 48
Join date : 15/02/2008

MesazhTitulli: Re: BARCOLETA I KENI 3 FAQE   Wed Apr 16, 2008 1:10 pm

Maratona ne vende tjera kryhet per 2, 3 ore, te na 4 muaj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kosova.mygoo.org
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: BARCOLETA I KENI 3 FAQE   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
BARCOLETA I KENI 3 FAQE
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Veēoritė e Skėnderbeut, qė nuk i keni njohur mė parė
» Ē'ndodh me profilet ne Facebook pasi te keni vdekur?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ARGĖTIM DHE ZBAVITJE :: Barcoleta-
Kėrce tek: