PortalliForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 LAMTUMIR- LAMTUMIR

Shko poshtė 
AutoriMesazh
sykaltri
Admin


Numri i postimeve : 48
Join date : 15/02/2008

MesazhTitulli: LAMTUMIR- LAMTUMIR   Tue Feb 19, 2008 4:10 pm

LAMTUMIR........

TE KUJTOHEN LOTET QE DERDHE?
NDERGJEGJA NDJENJAT,VALLE NUK TI BREN?
NE JETEN TIME,TI KREJT VETEM ERDHE
HYRE NE ZEMER...ATY MBETE DHE FLEN.

TI JE PISHTARII PARE I VERTET
QE NDJENJAT ME TE THELLA I PREK
AJO QE NE ZEMER ME KE MBETE
DHE QE E COPTOVE FLETE , FLETE.

TI JE AJO,PER TE CILEN VUAJ
QE MBETE PER JETE E DASHURUAR
ME FAL NESE TE KAM OFENDUAR,
JO...ATE S E BERA,ANDAJ S TE KAM HARRUAR.

ZEMER..SHPIRT I VETEM MALLENGJYES
PERSE ME TRADHTOVE,PERSE ME THUAJ
ZEMER ,ZEMREN MA NDAVE NDYSH
ME NGUSHELLO,SEPSE UNE VUAJ,VUAJ...

ZEMER,TI ME DHE DRITE DHE LUMTURI,
ME MBUSHE JETEN ME NEVERI
TI ME TREGOVE SE NUK ISHA NJE NJERI
POR FEMIJ QE DASHUROVA PA KUFI.

TI ME DHE SHPRES DHE GUXIM
ERDHE NE JETEN TIME ME MALLENGJIM
ME NDRYSHOVE KAHJEN,FOLEN
DHE ME BERE...ME BERE, BOEM.

TI DERDHE LOTE QE NUK I KUPTOVA
TI ME BUZEQESHEJ E UNE TE CMOJA
LUAJTE ME NDJENJAT E MIA,NUK TE BESOJA
E UNE GJITHNJI TE DASHUROJA,PER TY JETOJA...

TANI LAMTUMIR.JETO E QETE.
UNE KERKOJA DHE GJETA NJE SHPRES,
KERKOJ NGA AJO TE ME DASHUROI
POR JO SI TI , TE ME TRADHTOI.

LAMTUMIR DHE TE LUTEM KUJTO
DIKUSH DIKUR TE DASHUROI,
PRANO QE SE KE MERITUAR
QE AQ SHUME TE JAM NENSHTRUAR.

JETO ME ATE QE TE DHURUAN,
HYJNESHAT E NJEREZVE TUAJ,
FALENDEROHU NE NDIHMEN E SHENJTE
E UNE DO I MALLKOJ,QE ME SHUAN VLEREN ME TE SHTRENJTE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kosova.mygoo.org
 
LAMTUMIR- LAMTUMIR
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Dimal Basha:Lamtumirė LDK!
» Agim Gashi:Je njė moter engjėllore
» BERAT ARMAGEDONI:Lamtumirė, Joshua i Pejės!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: SHOQĖRIA :: Poezi-
Kėrce tek: